SKANDYNAWSKI SEKRET

By enjoy life more - 6/16/2017


Hygge, duński przepis na szczęście, a bardziej filozofia, czy sposób bycia, elementy życia codziennego, bardzo szybko zdobyła sympatię. Na rynku w tym czasie pojawiło się wiele książek, przybliżających tą ideę. Moją uwagę przyciągnęła natomiast niedawno wydana książka Skandynawski Sekret - 10 prostych rad jak żyć szczęśliwie i zdrowo. Autor książki Dr Bertil Marklund wyjaśnia we wstępie dlaczego postanowił zbadać co wpływa na długość naszego życia, jak możemy je wydłużyć oraz co zmienić w naszym życiu aby poprawić jego jakość. Doktor popiera swoje rady, badaniami naukowymi. LAGOM, czyli szwedzka zasada umiaru - "dokładnie tyle, ile trzeba". Przede wszystkim to zachowanie równowagi. Książka przekłada tę ideę na zdrowie. 

"To właśnie małe i proste 
zmiany, powodują, że żyjemy 
szczęśliwiej i zdrowiej"
-Dr Bertil Marklund

Autor dzieląc książkę na dziesięć porad, porusza tematykę od zdrowia fizycznego, m.in. jak odżywianie, aktywność fizyczna, sen czy opalanie wpływa na nasze zdrowie, po aspekty psychiczne, czyli optymizm, pozytywne nastawienie czy nasze relacje z innymi ludźmi.


Część rad zawartych  w tej książce nie jest niczym odkrywczym, bo obecnie wile się mówi o tym, że powinniśmy wprowadzić porcję ruchu, każdego dnia lub, że zdrowie odżywanie to podstawa dobrego wyglądu i samopoczucia. Znajdziemy tam również nieznane dotąd informacje, które są poparte masą badań naukowych, o których nie mieliśmy nawet pojęcia. Na przykład, czy wiedzieliście, że osoby nie cierpiące na zapalenie jamy ustnej, żyją o ponad sześć lat dłużej niż ci, którzy cierpią na to schorzenie? 

Dzięki zastosowanemu podziałowi, po książkę możemy sięgać, gdy będziemy sobie chcieli odświeżyć wiedzę w danej tematyce. Jest zbiorem podstawowej wiedzy, która pomoże w poprawie jakości naszego życia. Badania, na których opiera się autor, który jest również doktorem pokazują, że przekazywana wiedza jest sprawdzona i rzetelna. 


Co sądzicie o książkach tego typu? Może już mieliście z nią styczność? Dajcie znać w komentarzach. Obserwuj mnie na INSTAGRAMIE @enjoylifemore_pl


  • Share:

You Might Also Like

0 KOMENTARZE