DOSKONAŁA - CECELIA AHREN

By enjoy life more - 8/08/2017
Kontynuacja losów Celestine. O pierwszej części pod tytułem SKAZA pisałam w tym poście KLIK

Akcja książki jest dynamiczna, a rozdziały, krótkie, przez co mi osobiście bardzo dobrze czytało się tą lekturę.

Główny wątek, to walka z systemem, który reprezentowany jest przez Trybunał. Systemem, który chce wpoić społeczeństwu swoje zasady moralne, które uważa za racjonalne. Chce wyzbyć się ze społeczeństwa wad, skaz i zachowań, który uważa za nieidealne. Główna bohaterka, ma możliwość obalenia Trybunału. Wydarzenia wystawiają ją na próbę, a szczególnie zaufanie do ludzi. Uczy się odnajdywać w sobie wewnętrzną siłę, którą posiada. Podejmować ważne decyzje oraz podążać za głosem rozsądku. Wątek miłosny, który pojawia się w książce nie wysuwa się na pierwszy plan, ale towarzyszy, podczas całej lektury. Pokazuje zarazem jak ważne jest zaufanie, którym darzymy ludzi. Jak trudno na nie zapracować, a jak łatwo stracić. Często podkreślana jest niepewność Celestine, która waha się, komu może zaufać.

Książka opowiada historię o odnajdywaniu siebie. Podążaniu za własnymi wartościami i własnym głosem. O tym, że nasze niedoskonałości czynią nas wyjątkowymi. Bycie nieidealnym, czyni nas ludźmi; a nasze skazy czynią nas doskonałymi. Błądzić jest rzeczą ludzką i mamy prawo do popełniania błędów i wyciągania z nich wniosków, aby na następny raz postąpić inaczej, lepiej. 

W poniższym wywiadzie z autorką, dowiecie się co nieco o procesie powstawania książki i co kierowało pisarką do napisania duologii o losach Celestine. 


*źródło YouTube
OBSERWUJ MNIE NA INSTAGRAMIE @enjoylifemore_pl

  • Share:

You Might Also Like

0 KOMENTARZE